VERSENYRIPORT | MotoGP Aragon 2024

Az Aragóniai Nagydíj emlékezetes futamot hozott, hiszen Marc Marquez több mint 1000 nap után először nyert, míg Jorge Martin a második helyen végzett, jelentősen felrázva a bajnoki tabellát. Francesco Bagnaia címvédési reményei komoly visszaesést szenvedtek egy drámai bukás után, ami lehetővé tette Martin számára, hogy tovább növelje előnyét.

Az Aragóniai Nagydíj örökre emlékezetes marad, Marc Marquez hihetetlen győzelmet aratott - az elsőt 1043 nap után. Jorge Martin a második helyet szerezte meg, közel öt másodperccel lemaradva a futamgyőztes mögött. A futam jelentősen átrendezte a bajnoki tabellát, mivel Francesco Bagnaia bajnoki címre vonatkozó reményei komoly csorbát szenvedtek, a versenyző ugyanis vasárnap nem szerzett pontot.

Pedro Acosta a dobogó harmadik fokára állhatott fel, ami az első dobogós helyezése az idei Amerika Nagydíj óta. Az újonc sztár jelenleg az ötödik helyen áll a bajnokságban. A verseny drámai rajttal kezdődött; Marc Marquez kapta el a holeshotot és állt az élre, míg Bagnaia rémálomszerűen kezdett, és a P7-re esett vissza. Az első körök eseménydúsan teltek, amit Miguel Oliveira bukása emelt ki a 16-os kanyarban.

Acosta kezdetben erősnek tűnt, és tartotta a P2-t, Martin pedig szorosan mögötte. A 2. körben Martin megpróbálta megelőzni Acostát, de a 8-as kanyarban szélesre került, így Acosta visszavette a pozíciót. Ez azonban nem tartott sokáig, mivel Martin a 13-as kanyarban visszavette a pozíciót Acostától. Ahogy Acosta kezdett elhalványulni, Alex Marquez a dobogós helyekre lépett. Eközben Bagnaia kezdett magához térni a rossz rajtból, és megelőzte Brad Bindert a hatodik helyért. Az olasz ezután az előtte haladó Franco Morbidellit vette célba, aki egy hiba után hamarosan a nyolcadik helyre esett vissza, így Bagnaia feljebb léphetett.

Fabio Quartararo nem tudott újabb top tízes helyezést elérni, mivel az 5-ös kanyarban kiesett. Hátrébb Enea Bastianini küzdött a legjobb tízbe kerülésért Fabio Di Giannantonio és Jack Miller mellett. Az élen Marc Marquez több mint három másodpercre növelte előnyét, Martin pedig továbbra is a legközelebbi kihívónak számított. Martin elsődleges célja az volt, hogy riválisa, Bagnaia előtt maradjon, aki a 11. körben Acosta látványos előzését követően a P4-re lépett előre. Bagnaia ezután az előtte haladó Alex Marquezt vette célba, és körről körre közeledett.

A 19. körben azonban Bagnaia a 12-es kanyarban összeütközött Alex Marquezzel, miután Marquez a 11-es kanyarban szélesre ment. Mindkét versenyző kiesett, Bagnaia pedig orvosi vizsgálaton esett át, de alkalmasnak nyilvánították. Ez az incidens nagy hatással volt a bajnokságra, mivel Bagnaia nem szerzett pontot, így Martin tovább növelhette előnyét.

Az utolsó körökben Marc Marquez megőrizte öt másodperces előnyét, és megszerezte első győzelmét 2021 óta. A nap döntő volt a bajnokság szempontjából, mivel Martin a második helyen végzett, Acosta pedig a harmadik lett.

Enea Bastianini lenyűgözően javított, és a 14. rajtkockából indulva az ötödik helyen végzett. Egy másik lenyűgöző menet Alex Rinsé volt, aki a 21. helyről rajtolva kilencedik lett.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.