FUTAMRIPORT | MotoGP Japán 2024

Francesco Bagnaia nyerte a 2024-es Japán Nagydíjat címvédő riválisa, Jorge Martin előtt. Marc Márquez szintén felállhatott a dobogóra. A kvalifikáció győztese, Pedro Acosta kiesett.

Az újonc Pedro Acosta az első helyről indult a 2025-ös Japán Nagydíjon, ez volt az első pole pozíciója a MotoGP-ben.

A szombati sprintgyőztes Bagnaia és Acosta már korán az élre állt, Bagnaia az élre állt, Acosta pedig a második helyre esett vissza. Binder a harmadik helyen haladt. Az első körben Alex Márquez bukott, miután összeért Joan Mirrel, aki később szintén kiesett.

Acosta nem tudta kihasználni a pole pozícióját, a sprintversenyen történt bukása után ismét kiesett. Bár újra rajthoz állt, a mezőny végére szorult, esélye sem volt a top 10-ben végezni.

Bagnaia végig az élen állt, Jorge Martin pedig Acosta bukása után feljött a második helyre. Binder és Marc Márquez szorosan követte. Márquez 20 körrel a vége előtt megelőzte Bindert és megszerezte a harmadik helyet.

Bagnaia fokozatosan növelte előnyét Martin előtt, míg Márquez több másodperccel maradt le Martin mögött. Bastianini eközben megelőzte Bindert és közvetlenül Márquez mögé került.

Annak ellenére, hogy az utolsó körökben elvesztette előnye egy részét, Bagnaia megszerezte a győzelmet Japánban, Martin pedig a második helyen végzett, és megőrizte vezető helyét a bajnokságban. Márquez egészítette ki a dobogót, míg Bastianini csak hajszál híján maradt le a dobogóról.

Martin most már 10 ponttal vezeti a bajnokságot Bagnaia előtt. A következő futamra Ausztráliában kerül sor.

Alex Marquez Ducati

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.